MX Pokal REPORT Šentvidu pri Stični

ponedjeljak, 09 rujna 2024

Poročilo: 3. dirka za MX Pokal Šentvid pri Stični

V Šentvidu pri Stični je bila uspešno izvedena 3. dirka za MX Pokal. Proga, za katero je odlično poskrbel Luka Kutnar, je bila pripravljena na vrhunskem nivoju, kar so pohvalili tako tekmovalci kot gledalci. Kljub občasno nepredvidljivim vremenskim razmeram je vreme zdržalo do konca, kar je omogočilo nemoten potek dirk. Na dogodku je sodelovalo 140 udeležencev, med njimi tudi nekaj tekmovalcev iz Italije in Hrvaške, kar dodatno priča o velikem zanimanju za motocross v Sloveniji.

Tekmovanje so otvorili najmlajši tekmovalci v kategoriji MX50, ki so vozili po prilagojenem krogu. Nato so sledile kategorije MX65, MX85 in vse do vrhunske kategorije GOLD, kjer so tekmovalci postregli z nekaj izjemno napetimi in atraktivnimi vožnjami. Posebna zanimivost je bila udeležba najstarejšega tekmovalca, 70-letnega Roberta Turitta iz Italije, ki je pokazal, da motocross ne pozna starostnih omejitev.

• GOLD: Miha Bubnič

Tekmovanje je potekalo v izjemnem športnem duhu, vsi tekmovalci so pokazali vrhunsko pripravljenost in neomajno borbenost. Dogodek je ponovno dokazal, da je motocross priljubljena in vse bolj rastoča panoga v Sloveniji. Zmagovalci so si zasluženo prislužili čestitke za svoje dosežke, medtem ko so gledalci uživali v napetih in dinamičnih dirkah.

Naslednja, zadnja dirka MX Pokala bo potekala v soboto, 12. oktobra. Na njej bo izžrebana glavna nagrada – motor Husqvarna FC250 2025, po žrebu pa bodo podeljene tudi praktične nagrade vsem, ki so se udeležili vseh štirih dirk MX Pokala.

Slika: klikni in si prensi fotografije

Rezultati: rezultati MX Pokal Šentvid pri Stični